ROK SZKOLNY 2018/2019

JĘZYK POLSKI

Regionalny konkurs Poetycki” O Laur Topoli” –W. Witkowska 3a  oddział gim. – wyróżnienie

JĘZYK ANGIELSKI

Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej o tematyce miłosnej - zespół w składzie: M. Minecka 8a, W.  Nowacka 8a, R. Papuzińska 8a oraz B. Kiebała 3aa i J. Kiebała 3aa – III miejsce

Ogólnopolski Konkurs "OLIMPUS" - R. Kowalczyk 6b - I miejsce w Polsce, J. Borowiecka 6b - VII m., P. Gawron 5a  - IX m., M. Radwańska 5a -  XIII m. , M. Rzeźniczak  7a - XV m.

Ogólnopolski Konkurs "OLIMPUSEK" dla klas II - A. Pilarska 2a - VIII m., S. Lorenc 2a - XVIII m

Ogólnopolski Konkurs "MULTITEST" - K. Tomasik 4b - XIV m., M. Radwańska 5a -  XV m.

PRZYRODA / BIOLOGIA

Ogólnopolski Konkurs „MULTITEST” – E. Musalewski 4b  I miejsce w Polsce , Z. Komorowska 6b – VII m. , I. Adamczewska 6a– VII m., O. Szafrańska 6a - VII m. , K. Górzawski IX m 7b, P. Dominiak 8a – X m.

HISTORIA

Miejski Konkurs Historyczny "Zduńska Wola w okresie odzyskania niepodległości" - I m M. Polak 7a; III m J. Kowalski w kat. klas 7 - gim; IIm - W. Szczepaniak 5b , III m P. Gawron 5a w kat. klas 5-6

PLASTYKA

Konkurs Plastyczny „Anioły” Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli –III m. Wiktoria Piaskowska 1b

MUZYKA

II Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej – Weronika Nowacka 8a -  III m.

SPORT

Mistrzostwa Powiatu w LA - D. Dobrowolska I m skok w dal, I m pchnięcie kulą, II m  bieg na 100m; W. Domagała III m skok w dal, III m bieg na 100m; M. Szewczyk II m skok w dal.

Mistrorzstwa Powiatu w Biegach Przełajowych - III m B. Kiebała; VI m M. Rzeźniczak; VII m K. Nagórska i V m R. Gruda.

Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Bieg na 600m - V miejsce – M. Rzeźniczak 7a, IX m. – R. Papuzińska

ROK SZKOLNY 2017/2018

SPORT

9 września 2017 - w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce:
K.Rybczyński z kl. 3a zajął II miejsce w rzucie młotem i VII miejsce w pchnięciu kulą, A.Sopur  kl. 3a- II miejsce w skoku wzwyż, Z. Pietras - 6 miejsce w rzucie młotem, M.Kowalczyk - 11 miejsce w biegu na 600m, M. Gocałek - 14 miejsce w biegu na 600m, K. Nagórska - 15 miejsce w biegu na 600m. Opiekun - A. Suliński.

21 września 2017 - odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe:  A. Stecun z 4b i M. Spętany z klasy 4b zajęli pierwsze miejsca; G. Nowicka z kl. 4a - 9m. i K. Jankowski z kl. 4a - 7m; K.Tomczyk z kl. 6a - 20m.,  B. Krajda 32m; M.Gocałek z kl. 3a zajęła 6m., K. Nagórska kl. 2a - 7m., a D. Pietrasik vel Pietrzak kl. 7b - 8m, K. Jankowski z kl. 2a - 18m. Opiekunowie - p. A. Barton i p. A. Suliński.
 Dodatkowo odbyło się wręczenie pucharów za rywalizację zespołową za rok szkolny 2016/17 . Odebraliśmy puchar za zdobycie III miejsca w klasyfikacji dziewcząt  szkół gimnazjalnych ( dla PG nr 3).

22-24 września 2017 - w Białej Podlasce odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Lekkiej Atletyce: K. Rybczyński zajął 9 miejsce w rzucie młotem, natomiast A. Sopur zajęła 12 miejsce w skoku wzwyż wyrównując swój rekord życiowy - 155cm. Oboje podopieczni Andrzej Sulińskiego tymi wynikami będą ubiegać się o stypendium sportowe Urzędu Miasta Zduńska Wola.

25 września 2017 -  Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce:
A. Sopur kl. 3a -1 miejsce na 100m., 1 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce w pchnięciu kulą;
D. Dobrowolska kl. 2b - 1 miejsce w biegu na 300m., 2 miejsce w biegu na 100m., 2 miejsce w skoku w dal;
M. Gocałek kl. 3a- 3 miejsce w biegu na 300m., 3 miejsce w skoku w dal;
K. Rybczyński kl. 3a- 2 miejsce w pchnięciu kulą, 3 miejsce w rzucie młotem.
Opiekun - p. A. Suliński.

7 października 2017 -  pod patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola,  w SP 7  rozgrywany był Otwarty Turniej "Open 2017" w tenisie stołowym: D. Szewczyk kl.7b zajął w nim I miejsce w kategorii klas VI-VII, M. Zając, kl. 7B,  zajęła II m.,  N. Woźniak, kl. 7a, III m. i K. Woliński, kl. 7b, również III m. W kategorii klas IV-V IIm. zajęła Z. Amernik z kl. 5a, a III m. K. Tomczyk, kl. 6a. Opiekun - p. B. Fingas

12 października 2017 - Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych: dziewczęta w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 5-6) zajęły II miejsce i awans na półfinał wojewódzki do Łasku, natomiast chłopcy zajęli VII miejsce. W  kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjalne) dziewczęta zajęły II miejsce i awansowały na zawody półfinału wojewódzkiego. opiekunowie p. A. Barton i p. A. Suliński.
W półfinałach Wojewódzkich w Biegach Przełajowych w Łasku - Kategoria Igrzysk Dzieci miejsce IX, natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej bardzo dobre - V.

14 października 2017 - Szkolny Klub Strzelectwa Sportowego "Sokół" w Zduńskiej Woli: J. Kowalski 7a, M. Antczak 7b, A. Nowicki 7b i M. Niezgodzki kl. 7a oraz K. Koropacki z kl. 2bb. W konkurencji indywidualnej najlepszy wynik uzyskał K. Koropacki, natomiast w konkurencji zespołowej (dwóch uczniów i jeden nauczyciel) zajęliśmy V miejsce wśród szkół podstawowych. Opiekun - p. A. Pawelec.

17 października 2017 - Biegi Św.Maksymiliana: D. Pietrasik vel Pietrzak z kl. 7b - III miejsce,  M. Gocałek z klasy 3aa - III miejsce. Opiekun - p. Suliński

13 kwietnia 2018 r. - I Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne dla uczniów klas I-III: drużyna zajęła II MIEJSCE. Szkołę na zawodach reprezentowali uczniowie z klas: 3a: H. Kucharska, A. Jaśkiewicz, R. Gruda, B. Stefaniak; 3b: J. Vincent, N. Kopczyńska, J. Barwaśny, M. Pobłocki; 3c: J. Juzwa, N. Nikołajew, J. Małek oraz O.  Lewandowski. Opiekun - p. J. Bomba.

MUZYKA

9 listopada 2017 - w Centrum Integracji Ratusz I Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej dla Niepodległej: uczennica klasy 7a W. Nowacka II miejsce. Opiekun -  p. M. Sznajder.

26 kwietnia 2018 - XV Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Prusinowicach "Wesoły mikrofon": uczennica 7a W. Nowacka II miejsce! Opiekun - p. M. Sznajder.

PLASTYKA

"Wenecja z motywem fortepianu"- wyróżnienie Bartłomiej Kiebała klasa 2aa. Opiekun - p. M. Sznajder.

"Mój ulubiony sport zimowy" - I miejsce zajęła M. Sobczak 5a, III miejsce W. Domagała 7b, natomiast wyróżnienia otrzymali W. Nowacka 7a, M. Gruda 5a, S. Sobczak 5b i B. Kruszyński 7b. Opiekun - p. M. Sznajder.

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Na żywo" - W starszej grupie I miejsce zajęła Weronika Nowacka z kl. 7a, a III miejsce  Maciej Gruda z  kl. 5a. W młodszej grupie II miejsce zajęła Natalia Frątczak z kl. 3a, a wyróżnienie otrzymały K. Strzelczyk 3c i N. Wawryka 3b. Opiekun - p. M. Sznajder.

Konkurs Ortograficzny Dyktando 2017 - Kinga Wrąbel klasa 3aa II miejsce Opiekun - p. Wioletta Sulińska

I Powiatowy Konkurs Poetycki "Porywy serca" - I miejsce Weronika Witkowska z klasy 2aa (oddział gimnazjalny). Opiekun - p. W. Sulińska.

Rejonowy Konkurs Mitologiczny "Szkolne Spotkania z Mitologią" - II miejsce w konkursie zajęła Maja Polak z kl. 6a. Opiekun - p. A. Madera

PRZYRODA I BIOLOGIA

Ogólnopolski Konkurs Multitest z przyrody, a z klas VII z biologii - Uczeń klasy 4b Marcin Mataśka zajął pierwsze miejsce w Polsce i otrzymał grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową!!! Nagrodę książkową i dyplom laureata za zajęcie II miejsca z biologii otrzymał Piotr Dominiak ( kl.7a)i Hanna Piotrowska ( kl.4b)  za zajęcie III miejsca z przyrody. Pozostali laureaci również otrzymali pamiątkowe dyplomy: M. Szewczyk, J. Pietrzyk   - kl. VII z biologii;  Do konkursu uczniów przygotowywała p. B. Kędzierska - nauczyciel przyrody i biologii. Gratulujemy sukcesów!!!

24 kwietnia uczennice klasy 6a M. Polak i M. Śmigiel oraz uczeń klasy 6b K. Górzawski, reprezentowali naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów szkół podstawowych ze Zduńskiej Woli. Tegoroczny konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi i nosił tytuł "Zwierzęta wokół nas". Konkurs zakończył się sukcesem - uczennica M. Polak zajęła III miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy. Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała pani B. Kędzierska.

W listopadzie uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego " Olimpus" - sesja jesienna. Bardzo dobry wynik osiągnęła w nim uczennica klasy 5b Julia Borowiecka, która została laureatem konkursu, zajmując siódme miejsce w Polsce. Brawo Julia !!! Wśród szóstoklasistów najlepszy wynik osiągnęła Maria Rzeźniczak z klasy 6a. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego, p. A. Głogowska

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego " Olimpus" - sesja zimowa. Rewelacyjny wynik osiągnął w nim uczeń klasy 5b Rafał Kowalczyk, który został laureatem konkursu, zajmując pierwsze miejsce w Polsce !!! Uczeń otrzymał grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową. Brawo Rafał !!! Ucznia do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego, p. A. Głogowska.

HISTORIA

27.02.2018 r. w Łodzi Szymon Wasilewki , uczeń kl. 3b (oddział gimnazjalny) przeszedł do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z historii , w którym wzięło udział ponad 2000 uczestników. Uczeń wykazał się bardzo dobrą znajomością historii od czasów starożytnych, aż do I wojny światowej. Musiał również zaprezentować wiedzę z lektur zaroponowanych przez komisję konkursową. Szymon uzyskał tytuł finalisty konkursu, znajdując się w grupie 64 najlepszych historyków klas gimnazjalnych województwa łódzkiego. GRATULUJEMY !!! Ucznia do konkursu przygotowywała nauczycielka historii, p. A. Adamczyk

MATEMATYKA

Laureatem konkursu Olimpus, ale z matematyki, został Piotr Dominiak z klasy 7a, który zajął miejsce dziewiąte w Polsce. Gratulujemy!!! Ucznia do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki, p. K. Wędzik.