O nas

W Szkole Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli w roku szkolnym 2018/2019 w dziewiętnastu oddziałach uczy się 383 uczniów - 177 dziewcząt i 205 chłopców ( z oddziałem przedszkolnym i oddziałami gimnazjalnymi). Nasi uczniowie mają do dyspozycji pracownię komputerową, ekopracownię, pracownię języka angielskiego wyposażoną w słuchawki, dwie sale gimnastyczne, bibliotekę, świetlicę oraz stołówkę szkolną. W pracowniach jest dostęp do internetu, znajdują się komputery lub laptopy, w niektórych są tablice interaktywne oraz telewizory. Uczniowie korzystają z opieki i pomocy pedagogiczno - psychologicznej pedagoga, psychologa i wychowawców. Dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności na zajęciach dodatkowych np. matematycznych, przyrodniczych, językowych, historycznych oraz sportowych. Szkoła organizuje atrakcyjne wycieczki o charakterze turystycznym i edukacyjnym, wyjeżdżamy do teatru czy kina. "Trzynastka" kształci zdolna i ambitną młodzież, która od wielu lat uczestniczy w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, odnosząc sukcesy. Wszyscy staramy się aby w naszej szkole było przyjemnie i bezpiecznie. Szkoła uzyskała certyfikat "Szkoły bez przemocy". Troszczymy się o to. aby nasi uczniowie wzrastali w poczuciu bezpieczeństwa, przyjaźni i tolerancji. W szkole pracuje zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli przygotowanych do nowoczesnego kształcenia. Jesteśmy otwarci na współpracę, wymianę doświadczeń, chętnie służymy pomocę.