Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca uczniowie SP13 uroczyście powitali nadejście wiosny. Niektóre klasy opuściły mury szkoły i udały się na spacer po karsznickich ulicach lub na dalsze wycieczki. Klasy 1a, 2a i 3a wraz z oddziałem przedszkolnym wybrały tradycyjne spalenie samodzielnie przygotowanej Marzanny. Klasy czwarte wraz ze Szkolnym Klubem Młodego Naukowca spędziły dzień na poszukiwaniu wynalazków polskiego naukowca Jana Józefa Baranowskiego i w tym celu udały się do Skansenu Lokomotyw w Karsznicach, a następnie przejechały autobusem, w którym odnalazły kolejny wynalazek J.J. Baranowskiego - kasownik,  do Zduńskiej Woli na kręgle. Klasy szóste wybrały się na trampoliny do Łodzi, a klasy siódme w ramach akcji Naszego Radia pt. "Nasze porządki" sprzątały teren Karsznic na powitanie wiosny. Ci którzy zostali w szkole też się nie nudzili. Klasy pierwsze np. piekły i degustowały gofry: z dżemem, cukrem pudrem, bitą śmietaną i owocami. Smkowity zapach gofrów roznosił się po całej szkole. Klasy piąte natomiast wybrały oglądanie filmu i pizzę. Najstarsi, ósmoklasiści i gimnazjaliści, wzięli udział tego dnia w turnieju piłki siatkowej i w Targach Edukacyjnych w Zduńskiej Woli.